FİRMALAR

8 – 9 Kasım 2018 tarihlerinde düzenlenecek olan EIF 11. Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı bünyesinde gerçekleşecek olan ikili görüşmeler ;  uluslararası firmalar ile yerli yatırımcıların görüşmelerini; ayrıca alım heyetlerinin etkinliğimize getirilmesini içermektedir.
 
EIF 2018 bünyesindeki ikili görüşmeler, Avrupalı teknoloji KOBI tarzı kuruluşlarından “Proje Kapsamı” kısmında belirtilen ve sonrasında kesinleştirilecek konular üzerinde teknoloji transferi ile Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgelerini kapsayan ülkelerde güneş enerjisi ve rüzgar enerjisi yatırımcısı ve proje geliştiricisi firmaların temiz enerji üzerinde çalışan firmaların, oyuncuların OSTIM Enerji Kümesi bünyesindeki 20 civarındaki firmalar ile görüşmesi sağlanması olacaktır.
 
İkili görüşmeler “Proje Tanımı” başlığında belirtildiği üzere teknoloji transferi ve yabancı yatırımcılar olmak üzere iki başlık üzerinde odaklanacaktır.Teknoloji transferinin ana konuları güneş paneli üretimi, enerji depolama sistemleri, cleantech olarak söyleyebiliriz.
 
Özellikle Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da yer alan İran, Ürdün, Fas, Cezayir, Dubai, Suudi Arabistan ve Katar gibi ülkelerden kendi ülkelerinde güneş enerjisi, rüzgar enerjisi yatırımı yapmayı planlayan yatırımcılar veya ekipman tedarik aşamasında olan projeler için görüşmeler ayarlanmasıdır.
 
OSTIM Enerji Kümelenmesi işbirliği ile gerçekleşecek olan EIF BRIDGE etkinliğimize yurt dışından katılacak firmaların bilgileri 10 Ekim 2018 tarihinde açıklanacaktır.